روغن کاری
روغن کاری صنعتی ماشین آلات
۱۱/۳۰/۱۳۹۵
نگهداری و تعمیر
بهترین سیستم تعمیر و نگهداری
۱۱/۳۰/۱۳۹۵
تعمیر-نگهداری

تعمیر-نگهداری

در مقاله اهمیت نگهداری از ماشین آلات صنعتی موارد و نکاتی را برای شما بازگو کرده ایم که بسیار مهم بودند برای ماطلعه این مقاله که توصیه می شود حتما خوانده شود اینجا کلیک نمایید و یا به بخش وبلاگ سایت رفته و تمام مقالات را مورد مطالعه قرار دهید .

نگهداری و تعمیر

انواع سیستمهای نگهداری و تعمیرات

۱) نگهداری و تعمیرات مبتنی بر شکست ( Breakdown Maintenance )

نگهداری و تعمیرات مبتنی بر شکست ( تعمیر بعد از خرابی ) بر این فرضیه بنا شده که تا قطعه ای شکسته و یا معیوب نشده باشد آن را تعویض و تعمیر نکنند . یعنی در واقع از تجهیز تا زمانی که به مرحله شکست یا خرابی نرسیده است بهره برداری می شود و در موقع خرابی نسبت به تعمیر آن اقدام می گردد. و در ایران عنوان EM ( Emergency Maintenance ) برای این روش مورد استفاده قرار میگیرد.

۲) نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه(preventive Maintenance ( PM

به فعالیتها که بطور تناوبی و بر حسب دوره های تعریف شده انجام می گیرند و سبب تاخیر و کم شدن تعمیرات و شکستهای ناگهانی و بدون برنامه می گردند PM گفته می شود . و به طور کلی می توان گفت که ” نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه عبارتست از یک روش سیستماتیک برنامه ریزی و زمانبندی شده جهت انجام کارهای نگهداری مورد نیاز برطبق برنامه تنظیمی با هدف جلوگیری از فرسایش غیر عادی اجزا ماشین و کاهش توقفات اضطراری ماشین آلات . ” نت پیشگیرانه براساس تناوب اجرای فعالیتها برنامه ریزی و اجرا گردیده و به همین دلیل عبارت Time Based Maintenanceنیز به این دسته از فعالیتها اطلاق میگردد .

۳)نگهداری و تعمیرات پیشگویانه ( مراقبت وضعیت ) ( PDM Predictive Maintenance)

“نت پیشگویانه به مجموعه فعالیتهایی اطلاق میگرددکهجهت تعیین شرایط فنی کارکرد اجزاء ماشین ( اندازه گیری میزان فرسایش اجزاء) در حین بهره برداری انجام گردیده و براساس نتایج حاصله از آن ،زمان و نوع فعالیت نت مورد نیاز تعیین میگردد. ” نت پیشگویانه براساس شرایط کارکرد اجزاء ماشین برنامه ریزی و اجرا گردیده و به همین دلیل عبارت Condition Based Maintenance نیزبه این دسته از فعالیتها اطلاق میگردد .

۴ ) نگهداری و تعمیرات اصلاحی ( Corrective Maintenance )

فعالیتهایی هستند که به منظور حفظ تجهیز در سطح استاندارد به هنگام بروز شکست و یا پدید آمدن عیوب انجام می شود . این فعالیتها می توانند به منظور اصلاح و یا بهبود وضعیت تجهیزات بکار برده شوند . در این شاخه نت امکان برنامه ریزی جهت تخصیص بهینه منابع و از بین بردن عیوب وجود دارد و می توان از انبار نمودن بیهوده ابزارآلات , تجهیزات , قطعات یدکی و مواد مصرفی جلوگیری نمود و با حداقل نیروی انسانی خدمات لازم را ارائه نمود . تفاوت نت اصلاحی با نت اضطراری در حساس بودن و یا غیر حساس بودن نوع فعالیتهای نگهداری و تعمیرات تجهیزات می باشد . این جمله بدان معنا است که در اجرای فعالیتهای نت اضطراری نمی توان هیچگونه تاخیری را متصور بود ولی فعالیتهای نت اصلاحی را می توان در برنامه های سیستم نت وارد نمود و آن را در زمان مقرر انجام داد .

۵) نگهداری و تعمیرات بهره ور جامع (Productive Maintenance TPM (Total

نگهداری و تعمیرات بهره ور جامع TPM یک روش خاص در مدیریت نگهداری و تعمیرات است . اجرای این روش موجب خلاقیت و مشارکت تمامی پرسنل ( تولید وتعمیرات ) و بهبود مستمر در محیط کار می شود و می توان گفت TPM مجموعه فعالیت هایی است که بعنوان اصلاح یک سیستم نت از طریق اصلاح ماشین آلات و دستگاهها و تغییر در فرهنگ کارکنان انجام می گیرد .

۶) نگهداری و تعمیرات ناب ( Lean Maintenance )

نت ناب یک رویکرد نوین و نظام مند به سیستم نگهداری و تعمیرات است ، که با تبعیت از اصول ناب به حفظ ارزش ها ( Value ) و حذف زوائد ( Waste ) می پردازد و در نهایت به دنبال تحقق رضایتمندی مشتری و کاربران تجهیزات می باشد . این رویکرد پس از رویکرد تولید ناب مطرح گردیده است . نت ناب موجب افزایش در قابلیت اطمینان، دقت ، کیفیت ، رضایت کاربران و در دسترس بودن تجهیزات و کاهش در زمان انتظار، هزینه های سیستم ، عیوب ، دوباره کاری ، حرکت های اضافی و حمل و نقل اضافی خواهد شد . و به طور کلی می توان گفت ” نت ناب ” یک سیستم جدید در زمینه نگهداری و تعمیرات نبوده بلکه یک راهکار اجرایی جهت رسیدن به ( تولید ناب ) می باشد .

۷) نگهداری و تعمیرات دوره ای ( Shut Down Priodic maintenance)

پیاده سازی قطعات بحرانی (critical piece ) ماشین آلات در تناوبهای ششماهه و یکساله در بسیاری صنایع مرسوم میباشد. گواینکه انجام این کار در جهت کاهش توقفات اضطراری موثربوده و معمولا برای اجزاء بحرانی ماشین آلات توصیه میگردد اما معایبی نیز داشته که به شرح زیر میباشد :

  • ین گونه فعالیتها معمولا نیاز به هزینه و زمان توقف زیادی دارند.
  • دمونتاژ ماشینها ( وقتی که نیازی به این کار نمیباشد ) ممکنست باعث بروز مشکلاتی در هنگام مونتاژ مجدد قطعات گردد. واشر ها و کاسه نمدها ممکنست بخوبی نصب نگردند ، مهره ها و تسمه ها بطور کامل محکم نشوند و مشکلاتی نیز در تنظیم ماشینها بروز نماید
۸) نگهداری و تعمیرات بر پایه قابلیت اطمینانReliability Centered Maintenance-RCM

یکی از متدهای جدید نگهداری و تعمیرات است که در دهه اخیر به سرعت رشد کرده است. این تکنیک نت بر بهینه سازی اصلی ترین و مهم ترین فرآیندهای دخیل در نت از روشهای کاری و دستورالعملها گرفته تا سیستمهای دیگر نت نظیر انبار و خرید معطوف می شود. به عبارتی دیگر تمرکز بر ارزیابی و تحلیل ریسک برای تعیین فعالیت لازم در نت (جنبه های زیست محیطی، جنبه های عملیاتی و غیرعملیاتی ) وظیفه RCM است.

۹) سیستمهای نت واکنش سریع یاQuick Response Maintenance- QRM
نظام های نگهداری و تعمیرات بنابه خصوصیاتی که دارند باید دارای سیستمهای واکنش سریع باشند.
.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 12 =