بسته‌بندی کالا و بازاریابی
بسته‌بندی کالا و بازاریابی | بخش دوم
۱۲/۰۱/۱۳۹۵
کفپوش در صنایع مواد غذایی
کفپوش در صنایع مواد غذایی
۱۲/۰۵/۱۳۹۵
دستگاه پرس لوله

دستگاه پرس لوله

پرس چیست

پرس فرآیندی است که توسط آن سطح مقطع یک قطعه ی فلزی در اثر عبور از دهانه ی قالب تحت فشار زیاد کم می شود. به طور کلی دو نوع اصلی فشار پرس عبارتند ازفشار کاری مستقیم و فشار کاری غیر مستقیم یا معکوس که پس پرس نیز نامیده می شود.

آشنایی با دستگاه پرس و نحوه کارکرد و اشنایی بیشتر و بهتر در این دستگاه بحث امروز و این مقاله می باشد.

پرس گرم:

به علت نیاز به نیروهای زیاد در عمل پرس بیشتر فلزات تحت شرایط گرم که مقاومت تغییر شمل فلز خیلی کم است پرس  می شوند . اکثر پرس های گرم با فرآیند پرس مستقیم انجام می شود.

متغیرهای اصلی که بر نیروی مورد نیاز برای ایجاد پرس تاثیر می گذارند,عبارتند از :

۱-نوع پرس

۲-نسبت پرس :

سطح مقطع قبل از پرس:Ao

سطح مقطع بعد از پرس :AF

۳-دمای کار

۴-سرعت تغییر شکل

۵-شرایط اصطکاکی در قالب و جداره ی محفظه ی پرس

پرس سرد:

پرس سرد عبارت از شکل دادن سرد ماده ی اولیه ی قطعه ی کار به شکل میله و مفتول برای تولید قطعات کوچک مانند بدنه ی شمع اتومبیل-سنجاق ها-قوطی کنسرو-استوانه های توخالی-قطعات دارای تقارن محوری.

ماشین های پرس:

ماشین های پرس ابزاری هستند که برای روش تغییر شکل بدون براده برداری می باشند,مثل کشش عمیق,برش,سرکوب,اکستروژن.

پرس مکانیکی:

در پرس های مکانیکی برای حرکت و ضربه زدن از روش چرخ طیار استفاده می شود که به صورت های میل لنگی, اهرمی, خارج از مرکز و… ساخته می شود که متداولترین و مهم ترین آن ها میل لنگی و خارج از مرکز می باشد.

مقدار لنگی یعنی میزان خارج از محور دوران که عامل موثر جهت انتقال حرکت دورانی به حرکت خطی یا نوسانی می باشد. در بیشتر پرس های مکانیکی که امروزه ساخته می شوند,محرک از نوع خارج از مرکز است.از نظر هندسی محرک خارج از مرکز دو دایره را تشکیل می دهد که در یک نقطه با یکدیگر مماس می باشند.سیستم خارج از مرکز سطح تکیه ی بیشتری نسبت به نوع میل لنگی دارد.در پرس هایی که مسیر حرکت طولانی است از پرس های میل لنگی استفاده می کنند.

دستگاه پرس لوله

یکی از محصولات تکساز صنعت است که این شرکت دستگاه پرس لوله را با اطلاعات کافی و همچنین تصاویر و از همه مهم تر ویدئو نحوه کارکرد دستگاه را در اختیار شما قرار داده است .برای دیدن دستگاه پرس لوله ، اینجا کلیک نمایید .  همچنین برای بازدید از محصولات دیگر می توانید از طریق محصولات به آنها دست یابید و یا اینجا کلیک کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + ده =