اینفوگرافیک | بازگشت اعتماد به صنعت بیمه در دولت یازدهم
اینفوگرافیک | بازگشت اعتماد به صنعت بیمه در دولت یازدهم
۱۱/۱۹/۱۳۹۵
تعمیر-نگهداری
انواع سیستمهای نگهداری و تعمیرات
۱۱/۳۰/۱۳۹۵
روغن کاری

روغن کاری

ماشین آلات صنعتی در راحتی کار ما نقش بسیار بزرگ و کار آمدی داشته است به گونه ای که حتی اگر نباشد صنعت ما فلج خواهد شد این ماشین آلات صنعتی با بهترین کیفیت ابزار و در دست داشتن بهترین کارایی ولی نیاز به رسیدگی و مراقبت دارد .

یکی از این مراقبت ها روغن کاری این دستگاه ها می باشد که باید به درستی انجام شود .

روغن های معدنی در حین کار، در اثر واکنش با اکسیژن و تجزیه بر اثر حرارت، تولید ترکیبات سیر نشده ی قطبی و آسفالتی می کنند. همچنین با مواد خارجی دیگر مانند گرد و خاک، انواع سوخت، کربن و ذرات فلز آغشته و مخلوط می شوند و کارایی خود را از دست می دهند. به چنین روغنی، روغن کارکرده می گویند. به عبارت دیگر، بخش عمده ای از روغن مورد استفاده جهت روغن کاری ماشین ها پس از مدتی خواص مورد نیاز خود را از دست می دهد (همه مواد افزودنی شیمیایی مصرف می شود و مواد جانبی حاصل از کهنه شدن در روغن به وجود می آید) و می بایست از چرخه ی مصرف خارج گردد. به این روغن ها، روغن های کارکرده گفته می شود.

روغن های کارکرده شامل انواع زیر می شوند:
 - روغن کارکرده صنعتی (روغن دنده، …)
 - روغن کارکرده موتور
 - امولسیون ها (روغن برش، روغن های حل شونده، …)
 - روغن های روشن و شفاف و روغن های ترانسفورماتور، …

روغن کارکرده صنعتی و موتور را روغن سیاه نیز می نامند که در ایران به روغن سوخته مشهور شده است. روغن کارکرده موتور قسمت عمده ی این روغن ها را تشکیل می دهد. نوع سوخت و کیفیت آن، همچنین وضع مکانیکی موتور در میزان آلودگی روغن موثر است. گازهای حاصل از سوخت که وارد روغن می شود موجب اسیدی شدن روغن می گردد، ذرات فلز در حرارت زیاد و در مجاورت اکسیژن به عنوان کاتالیزور عمل می کند و موجب تشکیل مواد آسفالتی و لجن می شود که به نوبه ی خود گرانروی روغن را افزایش می دهد.

روغن کاری صنعتی ماشین آلات

روان کننده های نیمه جامد شامل انواع گریس و چربیهای جامد . موم در مواردی که آب بندی محل روانکاری برای استفاده از روان کننده مایع مشکل است و یا شرایط کار سبک و غیر مداوم و یا عدم دسترسی و یکبار روانکاری از نوع هیدرو الاستو هیدرودینامیک حکم فرماست,بکار می روند .

گریس که پر مصرف ترین روان کننده نمیه جامد است خود متشکل از یک روغن نفتی یا سنتیک و یک پر کننده یا سفت کننده است. ۴:روان کننده جامد برای روانکاری در شرایط بخصوص کار مانند خلاء کامل یا بار و حرارت زیاد در مواردیکه روانکاری حدی وجود دارد به کار می روند.انواع روان کننده های جامد شامل گرافیت ,میکا,تالک,سولفید مولیبدیم,اکسید سرب ,گل گوگرد و انواع پلاستیک است

افزایش عمر با روغن کاری اصلاح شده روغن کاری به موقع و کافی با استفاده از وسایل روغن کاری صحیح به اصلاح مقاومت فرسودگی قطعات و عمر سرویس بیشتر تجهیزات منجر می شود. اصلاح(Regeneration)یکی از عملی ترین روش های حفظ ذخایر روغن با بازسازی روغن های مستعمل است روش های اصلاح بستگی به نوع ناخالصی ها و ماهیت تغییرات شیمیایی در روغن های مستعمل داشته و ممکن است به فیزیکی ,شیمیایی و مختلط طبقه شوند.روش های فیزیکی اصلاح برای از بین بردن ناخالصی ها ی مکانیکی و آب و ماده قابل احتراق بدون تاثیر بر ترکیب شیمیایی روغن های تصفیه شده انجام می شود. در بین این روشها رسوب گیری ,جداسازی(گریز از مرکز),عبور از *****,آب کشی و تقطیر مواد قابل احتراق از عمومی ترین روش های مورد استفاده هستند. وسایل روغن کاری وسایل روغن کاری منفرد و تمرکزی می باشند.اولین شامل انواع مختلف روغن زنها میباشد که استفاده از آنها معمولا در ماشین های ابزار بویژه وقتی که متعدد و پرحجم باشند نیاز به زمان سرویس زیادی دارد. روغن کاری تمرکزی با دست یا پمپ های با نیروی محرکه انجام میشود .لوله های روغن مستقیما روغن را به سطوح اصطکاکی یا یک مخزن راهنما که از آن روغن در اثر وان به نقاط روغن کاری جریان می یابد انتقال می دهند.سیستم تمرکزی برتری زیادی نسبت به سیستم انفرادی دارد

روغن کاری ماشین آلات

روغن کاری ماشین آلات

طرح های دیگری از روغن زنهای دستی وجود دارد .یک روغن با درپوش دوار که جهت جلوگیری از ورود گرد و غبار و مواد جامد به نقاطی که باید روغن کاری شوند دریچه ورودی ۲ را می بندند . روغن زبانه فنری بعد از ریختن روغن اتوماتیک دیچه ورودی رو میبندد.روغن زن شیر ساچمه ای با کمک یک تفنگی گریس برای گریسکاری به کار میرود. عیب وسایل فوق نیاز تقریبا” دائمی به عملیات روغن کاری دستی است در خیلی از ماشین های ابزار چرخ دنده های جعبه دنده سرعت در یک حمام روغن که سطح روغن آن را با یک روغن نما مشخص میشود کار میکنند روغن نماهای استوانه ای . روغن نماهای استوانه ای دارای دو عیب اساسی هستند :آنها به آسانی آسیب دیده و ابعاد کلی ماشین را تغییر می دهند. روغن نماهای فانوسی گرد و دراز که سوار بر واحد روغن کاری می شوند,از این نقائص مبرا هستند.

ویسکوزیته روغن (خاصیت چسبندگی روغن) میزان نیروی جاذبه مولکول های یک لایه روغن را ویسکوزیته روغن و یا درجه روغن گویند.در نتیجه مولکولهای روغن های سنگین بیشتر از مولکولهای روغن های سبک بهم چسبیده اند .اگر روغن زیاد سنگین باشد مولکول های آن بقدری بزرگ هستند که نمی توانند بین یاطاقانهای محوری متراکم شوند اگر روغن زیاد سبک باشد مولکولهای آن بقدری کوچک هستند که عملا نمی توانند فشار وارده را تحمل نمایند.یک روغن خوب روغنی است که دارای ویسکوزیته مناسبی باشد عواملی که در انتخاب روغن موثرند به سه دسته تقسیم میشوند: ۱:سرعت مالش (سرعت خطی):خاصیت روغن رو باید طوری انتخاب کرد که در یاطاقانها روغن به جداره یاطاقان بچسبد و بار محور را در سرعت های خیلی زیاد تحمل کند. ۲:بازی بین سطوح یاطاقان:اگر بازی بیشتری بین سطوح یاطاقان موجود باشد لازم است روغنی که دارای ویسکوزیته و خاصیت جاذبه مولکولی بیشتری است استفاده گردد تا در زیر محور باقی بماند و قشر مولکولی خود را حفظ کند. ۳:نیروی بار یا فشار وارد بر محور: هر قدر نیروی بار و فشار زیاد باشد باید ویسکوزیته روغن بیشتر باشد تا قشر مولکولی روغن در زیر محورها حفظ شود.

روغن کاری

روغن کاری

مشخصات روغن های صنعتی

۱:غلظت و چسبندگی روغن نباید به حدی باشد که باعث ازدیاد مالش گردد.

۲:غلظت روغن نباید در اثر نوسانات دما تغییر کند.

۳:درجه حرارت اشتعال باید تا حد ممکن بالا و درجه برودت لازم برای سفت شدن آن پائین باشد.

۴:روغن ها باید عاری از مواد خارجی و رطوبت باشند تا باعث فرسودگی و خوردگی و زنگ زدگی قسمتهای ماشین نشود. ۵:روغن ها نباید خاصیت تبخیر داشته باشند.

۶:روغن ها باید دارای ضریب مالش کم باشند.

احتیاجات روغن چرخ دنده

  • بتواند فشارهای بالا را تحمل کند.
  • پایداری در مقابل اکسیداسیون
  • مقاومت در برابر خوردگی
  • مقاومت در برابر کف کردن
  • اندیس ویسکویته(تغییر ویسکوزیته در حین تغییرات درجه حرارت)
  • نقطه ریزش روغن های هیدرولیک مهمترین وظیفه روغن هیدرولیک انتقال قدرت است .علاوه بر این روغن باید پس از طی عمر کاری خود پایدار بوده و اجزاء ماشین را در مقابل زنگ زدن و خوردگی محافظت کند. خواص روغن هیدرولیک: ۱:ویسکوزیته ۲:پایداری ۳:مقاومت در برابر خوردگی ۴:نقطه ریزش ۵:ضد کف ۶:ضد سایش ۷:سازگاری با کاسه نمدها ((روغن CH-۴یا SJکلاس API.همچنین روغن هایی که در طبقه بندی شرایط سخت قرار گرفته اند برای سیستمهای هیدرولیک بکار میر وند و با به نام روغن کارتر معروفند))

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =