دستگاه پرس لوله
دستگاه پرس چیست ؟
۱۲/۰۲/۱۳۹۵
اتوماسیون صنعتی
اتوماسیون ماشین آلات
۱۲/۰۸/۱۳۹۵
کفپوش در صنایع مواد غذایی

کفپوش در صنایع مواد غذایی

روش اول اجرای کفپوش صنایع غذایی

روش های مناسبی وجود دارد که در ابتدا مشکلات و موانع اکثر دست اندرکاران کفپوش صنایع غذایی به صورت مختصر تشریح می گردد . مسئولین صنایع غذایی و دست اندرکاران بر این باورند که اگر کیفیت محصول اولیه قبل از تولید به بهترین شکل تهیه گردد و هزینه مقرون به صرفه ای داشته باشد . محصول نهایی پس از بسته بندی کاملا بهداشتی و با کیفیت به دست مصرف کنندگان عرضه می گردد و اطمینان دارند که تمامی نکات بهداشتی و ایمنی سلامت پس از تولید محصول رعایت گردیده و دیگر نگران ارائه محصول نمی باشند. طبق بررسی و تحقیقات کارشناسان متخصصی در امر بهداشت و ایمنی صنایع غذایی در اکثر نکات اساسی و مهم لحاظ نگردیده و به دلیل عدم وجود اطلاعات جامع از موقعیت خطوط تولید و انبار از گذشته تا کنون به روش تولید ادامه داده است و محصول نهایی را عرضه می کنند.

روش دوم اجرای کفپوش صنایع غذایی

روش حل این مشکل کفپوش پلی یورتان صنایع غذایی و لبنی معمولا دارای بخش های مختلف از جمله : ۱-انبار مواد اولیه ۲- آزمایشگاه ۳- سالن تولید ۴- انبار نگهداری پس از تولید ۵- بخش اداری می باشد. که با اجرای فضای سالن با کفپوش اپوکسی و فضای بیرون سالن با کفپوش پلی یورتان حل می گردد . همانطور که در قسمت اول به طور کلی به مشکلات بهداشتی در تولید صنایع غذایی اشاره شد، روش های اصولی و کاملا بهداشتی وجود دارد تا جهت رفع مشکلات ذکر شده بر مبنای عملی ارائه نمود. اولین و مهم ترین عامل در فضای سالن های مواد اولیه ، خط تولید ، انبار پس از تولید ، آزمایشگاه ها رعایت بهداشتی کف سالن ها ، دیوار و سقف می باشد. طی تحقیقات به عمل آمده اکثر سالن های غذایی در کف سالن ها از موزائیک ، کاشی ، سرامیک ، سنگ استفاده نموده.

کفپوش در صنایع مواد غذایی

کفپوش در صنایع مواد غذایی

تاثیر کفپوش صنایع غذایی

به دلیل درز بین اجرای این کفپوش ها محل ایجاد ، باعث به وجود آمدن عوامل میکروبی ، باکتری و دیگر عوامل است که مشکلات بسیاری به وجود می آورد. تا کنون در اکثر کفپوش صنایع غذایی جهت رفع مشکلات ذکر شده ، راه کار های مناسبی ارائه نگردیده است . صرفا تهیه مواد اولیه با کیفیت و یا بسته بندی های شکیل و متنوع و در نهایت عرضه محصولات به دست مصرف کنندگان به معنای حل معضلات کامل بهداشتی نبوده و دست اندرکاران صنایع غذایی راغب هستند از پیشنهادات جدید استفاده نمایند. در کشور های پیشرفته چندین دهه است که موافع ذکر شده را حل نموده و با تکنولوژی های محصولات مدرن موانع را از ریشه حل نموده اند و دیگر هیچ گونه نگرانی نسبت به محصول نهایی که به دست مصرف کنندگان می رسد را ندارند.

کفپوش های سه بعدی صنایع غذایی نیز موجود می باشد که در جهت آشنایی و مشاهده تصاویر این کفپوش ها می توانید اینجا کلیک کنید .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =