لزوم بهره گیری از نظرات تولید کنندگان و انجمن های صنفی
۱۱/۱۸/۱۳۹۵
حمایت دولت از بخش خصوصی صنعتی
۱۱/۱۸/۱۳۹۵

۲۱ هزار واحد تعطیل و نیمه راکد صنعتی فعال شده اند/افتتاح ۴۵۰۰ واحد تولیدی جدید در کشور

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت، از پرداخت تسهیلات به ۲۱ هزار واحد تعطیل و نیمه راکد صنعتی در کشور خبر داد و گفت: این واحدها دوباره به چرخه تولید بازگشتند.
۲۱ هزار واحد تعطیل و نیمه راکد صنعتی فعال شده اند/افتتاح ۴۵۰۰ واحد تولیدی جدید در کشور

به گزارش شاتا به نقل از ایرنا، رحمانی روز پنجشنبه در حاشیه افتتاح سه طرح صنعتی و بازدید از دو واحد تولیدی کرمانشاه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در سال اقتصاد مقاومتی وزارت صنعت، معدن و تجارت تمام توان خود را به کار گرفته تا بتواند واحدهای راکد صنعتی را به چرخه تولید باز گرداند.
وی ادامه داد: وزارت صنعت و معدن حتی اگر با راه اندازی یک واحد تولیدی تنها یک نفر نیز صاحب شغل شود با جدیت در این خصوص تلاش می کند.
رحمانی گفت: این ۲۱ هزار واحد که تسهیلات دریافت کرده اند طی سال های قبل یا دچار رکود کامل و تعطیلی شده بودند و یا با ظرفیتی پائین تر از توان خود به فعالیت ادامه می دادند که خوشبختانه هم اکنون با حداکثر توان در حال تولید هستند.
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه از افتتاح و بهره برداری از چهار هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی و تولیدی جدید در سال جاری خبر داد و گفت: برنامه امسال وزارتخانه افتتاح پنج هزار و ۴۰۰ واحد است که انشاالله محقق خواهد شد.
وی همچنین با اشاره به واحدهای صنعتی افتتاح شده کرمانشاه اظهار کرد: این طرح ها که همگی با استفاده از تسهیلات اقتصاد مقاومتی دوباره شروع به کار کردند، حدود ۳۰۰ فرصت شغلی را به صورت مستقیم ایجاد می کند.
رحمانی یادآوری کرد: از جمله ویژگی های این واحدها که امروز در کرمانشاه به بهره برداری رسید استفاده از فن آوری روز بود که امیدوارم هر ساله بر میزان تولیداتشان افزوده شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 11 =